top of page

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ?

Krótki przewodnik po tym, czym kierować się przy wyborze najlepszego specjalisty. Moim subiektywnym zdaniem.


Tego typu przewodniki to posty, które mają zawierać informacje najlepsze z najlepszych. Powinien to być post, po którym nic już na dany temat nie trzeba pisać – tu czytelnik znajdzie wszystko, co musi wiedzieć.


Aby poprawić SEO posta, tytuł powinien zawierać słowo kluczowe.

Każdy świetny przewodnik powinien zaczynać się od akapitu wprowadzającego. To Twoja szansa, aby przekonać czytelnika i pokazać mu, dlaczego ten post odpowie na wszystkie ważne pytania. Tutaj możesz powiedzieć, dlaczego jesteś idealną osobą, która może napisać taki przewodnik. Napisz osobistą anegdotę o tym, jak zostałeś ekspertem w tej dziedzinie, okaż czytelnikowi empatię, przyznając, że trudno jest znaleźć precyzyjne informacje, a także podkreśl często popełniane błędy, których można uniknąć.


Zanim napiszesz post typu „jak to zrobić” lub „najlepszy sposób na”, dodaj jeszcze jedno zdanie podsumowujące ten akapit i stanowiące płynne przejście do przewodnika.


Kilka wskazówek dotyczących formatowania


Przewodnik nie powinien mieć więcej niż 2000 słów. Masz w nim dużo miejsca, aby używać słów kluczowych SEO. Umieść w całym poście 2-3 słowa kluczowe: w nagłówkach h2 oraz w samym tekście. Dodaj linki do kotwic, które czytelnicy mogą kliknąć, aby przejść do odpowiedniej sekcji posta – podobnie jak w przypadku spisu treści. Aby je dodać, kliknij Link na pasku narzędzi powyżej, wybierz Sekcja i wybierz jeden z nagłówków posta.


Nagłówek 1: Dlaczego ten temat jest tak ważny?

Nagłówek 2: Jakie są najważniejsze praktyczne porady w Twoim przewodniku?


 

Nagłówek 1: Dlaczego ten temat jest tak ważny?


W tej pierwszej sekcji nakreślasz tło dla czytelników. Tutaj powinieneś bardziej szczegółowo przypomnieć odwiedzającym omawiany temat. Możesz przedstawić krótką historię problemu, to, kiedy i dlaczego stał się tak popularny lub ważny. Opisz lokalizację geograficzną lub otoczenie, jeśli przewodnik dotyczy podróży, pokaż potencjalne wpadki, które zdarzają się lub mogą się zdarzyć komuś, kto nie zna aktualnych trendów. Wyjaśnij też, jak proste jest stosowanie Twoich zaleceń w praktyce.


To Twoja szansa, aby zainteresować czytelnika przewodnikiem i aby docenił on prawdziwą korzyść wynikającą z przeczytania całego posta.


Aby poprawić SEO posta, pamiętaj o umieszczeniu słów kluczowych w nagłówku i sformatowaniu ich jako Nagłówek 2 lub Nagłówek 3.


Nagłówek 2: Jakie są najważniejsze praktyczne porady w Twoim przewodniku?


To miejsce, gdzie możesz wszystko wyjaśnić. Zacznij od jednego-dwóch chwytliwych zdań wprowadzających, a następnie zacznij dzielić się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami.


Już na samym początku tej sekcji zdecyduj, czy chcesz napisać swój ekspercki przewodnik (np. Restauracje w Paryżu, Suplementy witaminowe i minerały lub Optymalizacja SEO) w postaci listy, czy oddzielnych podpunktów. Najważniejsze to być konsekwentnym. Punkty powinny być wyraźnie rozgraniczone, a czytelnikom należy zaoferować konkretne spostrzeżenia w całym tekście.


Podaj przykłady i anegdoty. Postaraj się przedstawić różne perspektywy, aby tekst zrozumieli czytelnicy z różnych środowisk. Pomyśl o swoich odbiorcach. Czy mówisz do początkujących, czy raczej zaawansowanych czytelników? Czy lepiej użyć bardziej profesjonalnego stylu, czy przyjaznego i swobodnego tonu, z którym ludziom łatwiej jest się identyfikować?


Pamiętaj, że to największa część Twojego przewodnika. Dodaj zdjęcia, aby post był bardziej dynamiczny i interesujący, i dołącz linki z innych źródeł lub do jednego z poprzednich postów. Możesz też dodać jakąś osobistą lub zabawną historię, aby trochę ocieplić atmosferę i uprzyjemnić lekturę tekstu.


Nagłówek 3: Czy czytelnik czuje się zainspirowany?


Czas, aby czytelnicy zaczęli stosować to, czego się dowiedzieli. Po przeczytaniu posta powinni mieć poczucie, że wiele się nauczyli. W tej ostatniej części możesz napisać jeden lub dwa akapity przypominające ludziom, czego się dowiedzieli, jakie pierwsze kroki mogą podjąć, aby zastosować wszystkie Twoje porady (np. dokonać rezerwacji w doskonałych restauracjach w Paryżu podczas nadchodzących wakacji, kupić suplementy witaminowe, umówić się do dietetyka albo sprawdzać swoją pozycję w rankingu SEO i słowa kluczowe w wyszukiwarkach). Podaj niezbędne linki (mogą to być linki partnerskie), aby mieli od czego zacząć i poczuli się zachęceni do działania.


Możesz także przypomnieć czytelnikom o innych zasobach, które masz na swojej stronie, a także o płatnych usługach lub wydarzeniach, które oferujesz. Nie wstydź się zachęcić ich do działania. Czytelnicy mogą mieć więcej pytań po przeczytaniu (lub w przyszłości). Zaproś ich do komentowania posta, aby utrzymać ich zaangażowanie.

Comments


bottom of page